Katalog Tasarım

  Kataloglar genelde satış, tanıtım veya listeleme amaçlı kullanılmaktadır. Markalar için önemli bir reklam aracıdır.. Katalog tasarımı içerisindeki bilgiler, markanızın ürettiği veya sunduğu hizmetlerin müşterilerinize detaylı biçimde anlatılmasını sağlar.

   Hazırlanan katalog tasarımının markanızın kurumsal kimliğine uygun olacak şekilde sade, açıklayıcı ve kolay anlaşılır olması müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinizi tanımasını kolaylaştıracaktır. Kataloğun diğer baskılı reklam materyallerinden farkı çoklu sayfa tasarımıdır. 

   Mesela kataloğun broşürden farkı kataloğun daha kapsamlı olmasıdır. Bu yüzden kataloglar teknik bilgi ve detaylı anlatım içermektedir.

Katalog Çeşitleri

  Ürün Katalogları;
   Bir üretici tarafından imal edilmiş ürünlerin özellikleri, açıklamaları, boyutları, ağırlığı, renkleri, fiyatları gibi bilgileri alıcısına aktaran katalog çeşididir. Mobilya, Tekstil, Tüketim, Teknoloji gibi tüm sektörlerde ürün kataloglarına rastlayabilirsiniz. Ürün katalogları hem dijital e-katalog olarak hem de baskılı olarak kullanılabilmektedir. Genel olarak son tüketiciye (B2C) yada ara mal pazarlama olarak diğer üreticiye (B2B) pazarlamalarda kullanılır.

  Hizmet Katalogları;
Temizlik, Siber Güvenlik, danışmanlık vb. hizmetleri veren firmaların hizmetlerini tüketicilere anlatan kataloglar.
Market Zincirleri Katalogları; 
Ikea, BIM gibi market zincirlerinin aylık promosyonlarını yayınlandığı kataloglar.
  Eğitim Katalogları;
Ticari bir kaygısı olmadan tanıtım yapmaya yarayan kataloglar.
  E-Katalog;
Basılı katalogların hepsine uygulanabilen ve bu katalogları dijital ortamda görüntülenmesine izin veren kataloglar.

     Sizde firmanıza uygun, ürün veya hizmetleriniz tanıtabilecek trend katalog tasarımları için, sitemizin Canlı Destek Bölümlerinden fiyat ve bilgi alabilirsiniz.